تبلیغات
ده هزار تا - مطالب فروردین 1398

درمان استرس و اضطراب

تاریخ:دوشنبه 26 فروردین 1398-03:24 ب.ظ

بهترین داروهای گیاهی و راههای درمان استرس و اضطراب شدید در کودکان با دارو طب سنتی در قرآن

بهترین داروهای گیاهی و راههای درمان استرس و اضطراب شدید در کودکان با دارو طب سنتی در قرآن در سایت جسارت

درمان استرس و اضطراب شدید،درمان استرس و اضطراب شدید در طب سنتی،درمان استرس و اضطراب شدید با طب سنتی،درمان استرس و اضطراب شدید با دارو،درمان گیاهی استرس و اضطراب شدید،درمان دارویی استرس و اضطراب شدید

درمان استرس و اضطراب ، درمان استرس و اضطراب شدید در طب سنتی ، درمان استرس و اضطراب شدید با دارو ، درمان گیاهی استرس و اضطراب

 

بیماری استرس و اضطراب

درمان اضطراب و استرس در دنیای کنونی و جوامع مدرن امروزی گسترش بسیاری پیدا کرده است. اگرچه میزان سطح دانش و آگاهی و رفاه مردم افزایش یافته است ولی میزان استرس ناشی از کار و مسولئیت های زندگی پر تنش در شهرها نیز بشدت افزایش یافته است. از سوی دیگر ماهیت مشاغل امروزی ایجاب می کند که افراد در حین تحمل استرس و اضطراب بتوانند به وظایف خود نیز عمل کنند. در بسیاری از موارد به همین منظور لازم است تا افراد به درمان استرس در کمتر از یک ساعت بپردازند. اگرچه روشهای درمانی با داروهای ضد اضطراب و استرس این کار را در کمتر از 1 دقیقه برای شما انجام میدهد. ولی استفاده از روش های غیر دارویی مانند ورزش و برخی توصیه های روانشناسی می تواند استرس شما را در کمتر از یک ساعت کمتر کند. درمان استرس در کمتر از یک ساعت یک نوع درمان فوری با استفاده از ورزش و روشهای روانشناختی است ولی درمان اضطراب و استرس فقط به صورت بلند مدت و مشاوره با متخصص مجرب امکان پذیر می باشد. در این مطلب از سایت جسارت به روش های موثر برای کاهش و درمان استرس و اضطراب شدید می پردازیم. امیدواریم این مطلب مورد توجه شما سروران گرامی قرار گیرد.

علائم استرس و اضطراب

علت بسیاری از اضطراب و استرس ها حضور در محیط های پرتنش است و افراد در کمتر از یک دقیقه دچار حالات استرس و تنش می شوند و ممکن است این اتفاق برای آنها در هر ساعت یک بار رخ بدهد.♥ برای درمان استرس در کمتر از یک ساعت در افرادی که کارهای پر استرس دارند و باید در مورد بسیاری از کارها و وظایف خود نگران باشند، این تکنیک ها کاربرد دارد. این نوع استرس های ناگهانی و کوتاه مدت بسیار بروز می کند.ثرات فیزیولوژیکی متداول استرس بر بدن سردرد، درد و تنش عضلانی، درد قفسه سینه، خستگی، تکرر ادرار، ناراحتی معده و بدخوابی هستند.همچنین استرس با اثر مستقیم بر روی خلق و رفتار شما، منجر به علائمی مانند اضطراب، بی قراری، فقدان انگیزه، تحریک پذیری، خشم غیر ضروری، غم و اندوه، افسردگی و انزوای اجتماعی می گردد.استرس می تواند حاد یا مزمن باشد. استرس بیش از حد می تواند عوارضی فشار خون بالا، چاقی، بیماری های قلبی، اضطراب و افسردگی را به دنبال داشته باشد. نکته جالب اینجاست که استرس حتی میزان لذت شما را از زندگی تحت تاثیر قرار می دهد.

راههای موثر درمان استرس و اضطراب

تنفس آرام و عمیق در موقعیت های استرس زا می تواند به شما در کاهش استرس کمک کند. همراه با تنفس عمیق، اکسیژن بیشتری وارد بدن شما می شود که می تواند منجر به آرامش ذهن و بدن شما شود. در واقع، روزانه 15 تا 30 دقیقه تنفس آهسته و عمیق می تواند به خوبی به جلوگیری از استرس کمک کند. تنفس آهسته و عمیق حتی می تواند به شما کمک کند که بهتر فکر کنید و در نتیجه می توانید از راه حل های بهتری برای مقابله با استرس استفاده کنید.وقتی که شما تحت استرس قرار دارید، در جای آرام و راحتی دراز بکشید.چشمانتان را ببندید و از طریق بینی یک نفس عمیق بکشید.نفس خود را به ​​مدت 5 ثانیه نگه دارید و سپس به آرامی و به مدت ثانیه 5 نفستان را خارج کنید (بازدم).5 یا 6 بار این کار را تکرار کنید، تا زمانی که احساس آرامش به شما دست دهد.

درمان استرس و اضطراب با ماساژ

ماساژ بدن نیز به عنوان یک مسکن بسیار مفید برای درمان اضطراب و استرس عمل می کند. با توجه به طب سنتی چینی، ماساژ کمک می کند تا چاکراه های انرژی مسدود بدن، باز شوند و به کاهش استرس و بهبود سلامتی کمک کنند.ماساژ پاها، دست ها، پشت و سر با روغن گرم به شل شدن عضلات تنش، بهبود گردش خون و کاهش اضطراب کمک می کند.برای استفاده از ماساژ درمانی، شما می توانید از روغن کنجد، زیتون و یا روغن نارگیل استفاده کنید.روغن مورد نظرتان را کمی گرم کنید.از روغن گرم شده برای ماساژ پیشانی، گردن، شانه ها، پشت و پاهایتان استفاده کنید.سپس حمام آب گرم بگیرید.ماساژ روزانه بدن شما (به اندازه مورد نیاز) به کاهش استرس کمک می کند.

درمان استرس و اضطراب با اسطوخودوس

اسطوخودوس گل‌هایی با رنگ بنفش دارد که به عنوان گیاه آرام بخش برای بهبود کیفیت خواب، کاهش اضطراب و درمان استرس بسیار مفید است همچنین خواص دیگری اعم از افزایش تمرکز، بهبود سردرد، بهبود عملکرد مغز، افزایش احساس شادی، درمان افسردگی و … را دارد . همچنین روغن اسطوخدوس یک داروی موثر در درمان بیماری‌های عصبی می‌باشد. عطر اسطوخدوس نیز باعث می‌شود خواب راحت‌تری داشته باشید در نتیجه از تنش و استرس‌های روزانه کاسته می‌شود.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 

قرص های آلپرازولام را بیشتر بشناسید

تاریخ:سه شنبه 20 فروردین 1398-04:01 ب.ظبرای کاهش اضطراب، اختلالات خواب و پانکراتیت تجویز شده است. این دارو یک اثر ضد افسردگی دارد و در بعضی موارد برای افسردگی تجویز می شود. الپرازولام معمولا با داروهای ضد افسردگی مانند فلوکستین (Prozac) تجویز می شود. مصرف همزمان با این دارو با فلوکستین و سرترالین (Asentra، Asentra) باعث افزایش غلظت پلاسمایی آلپرازولام و نیمه عمر آن می شود. آلپرازولام یک بنزودیازپین است.
تعامل با قرصهای آلپرازولام

قرصهای آلپرازولام با داروهای زیر ارتباط برقرار می کنند: قرص های خواب آور (قرص های الپرازولام) می توانند باعث مرگ ناگهانی در خواب شوند (داروهایی نظیر استامینوفن و ایبوپروفن). داروهای سرفه آرامبخش عضلانی صرع و ضد تشنج. داروهای افسردگی
مکانیسم عمل قرص های آلپرازولام

مانند دیگر بنزودیازپین ها، آگونیست های گیرنده بنزودیازپین بر روی غشای سلول عصبی عمل می کنند و وارد شدن یا افزایش عمل گاما آمینوآبتیریک اسید را افزایش می دهند و ورود یون های کلر به سلول ها را افزایش می دهد.
قرص های آلپرازولام یا زانوکس

قرص های آلپرازولام و استفاده از آن چیست؟ Alperazulam، نام تجاری Zanax، بخشی از گروه دارویی بنزودیازپین مانند دیازپام، کلونازپام و لورازپام است و در نیم میلی میلی گرم و یک میلی گرم قرص تجویز می شود که به طور معمول توسط روانپزشکان و پزشکان برای ضد اضطراب، خواب آپنه و اثرات افسردگی. این دارو در دوزهای بسیار کم برای ضد اضطراب تجویز می شود و اگر به عنوان بی خوابی تجویز شود، گاهی اوقات تا نیم میلیگرم تجویز می شود و حداکثر دوز این دارو 4 میلی گرم در روز در موارد بسیار شدید و در افرادی است که حملات اضطراب بسیار دشوار است مثل وحشت.
مصرف قرصهای آلپرازولام

آلپرازولام در دوزهای مختلف برای مشکلات مختلف تجویز می شود. هرگز از مقدار تجویز شده کمتر استفاده نکنید. فرم مایع آلپرازولام را می توان با مایعات یا غذاهای نیمه جامد مانند مارمالاد مخلوط کرد. آلپرازولام نباید اجازه مایع مایع شود. اگر بیمار یک دوز دارو را نادیده بگیرد، باید به محض یادآوری، آن را مصرف کند. اگر شما نزدیک به نوبت بعدی هستید، باید یکی را انتخاب کنید و سپس به برنامه داروهای منظم خود بروید. مقدار دارو نباید دو برابر شود.
چگونه از قرصهای آلپرازولام استفاده کنید

چگونه این دارو در بدن استفاده می شود؟ آلپرازولام فعالیت سیستم عصبی مرکزی را کاهش می دهد که باعث کاهش فعالیت، تحریک پذیری و واکنش مغزی می شود و به مغز و سیستم عصبی مرکزی اجازه می دهد زمان بیشتری برای استراحت داشته باشد، این امر منجر به تعادل بین سیستم عصبی سمپاتیک و پاراسمپاتیک می شود می گویند، این یک اثر آرام بخش و خواب آلود است.
هشدار در مورد مصرف قرص های آلپرازولام

اگر هر کدام از موارد زیر علائم نادر و جدی است، بیمار باید الپروزانام را قطع کند و با پزشک خود مشورت کنید: ارتعاش، تهوع، تشنج، لرزش زیر جلدی. لازم به ذکر است که این دارو برای از بین بردن اضطراب و گسترش حملات هراس است. بنابراین، ایجاد خواب آلودگی و آرامش بخش و برخی از سردرگمی های طبیعی یکی از خواص اصلی این دارو است و طبیعی است که وقتی خواب آلودگی و سردرگمی وجود دارد، عملکرد ذهنی و ذهنی بدن نیز کاهش می یابد.
تجویز قرصهای آلپرازولام

این در مقادیر مختلف برای مشکلات مختلف تجویز می شود. هرگز از مقدار تجویز شده کمتر استفاده نکنید. فرم مایع این دارو می تواند با مایعات یا مواد غذایی نیمه جامد مخلوط شود. توجه داشته باشید که آلیرازولام نباید اجازه مایع شدن مایع شود. اگر بیمار یک دوز دارو را نادیده بگیرد، باید به محض یادآوری، آن را مصرف کند. اگر شما نزدیک به نوبت بعدی هستید، باید یکی را انتخاب کنید و سپس به برنامه داروهای منظم خود بروید. بنابراین مقدار دارو نباید دو برابر شود. سرعت دارو بستگی به شدت بیماری، سن و میزان متابولیسم فرد دارد. در برخی افراد کمتر از 5 دقیقه پس از جذب آن تاثیر می گذارد.
احتیاط در مصرف قرصهای آلپرازولام

اگر شما هر کدام از موارد زیر را داشته باشید، قبل از مصرف الپرازولام باید به پزشک خود بگویید: حساسیت به الپرازولام یا سایر بنزودیازپین ها، یا هر غذا، رنگ غذا یا نگهدارنده ها. بارداری یا شیردهی توجه داشته باشید که مصرف داروهای دیگر، به ویژه الکل، آرام بخش، داروهای ضد افسردگی، داروهای ضد صرع و تشنج. تاریخچه گلوکوم (افزایش فشار داخل چشم)، مصرف الکل یا مواد مخدر، میاستنی گراوی، بیماری مزمن شدید ریوی یا آمفیزم.
عوارض قرصهای آلپرازولام

مزایای استفاده از این دارو چیست؟ این دارو برای همه نیست و نباید بدون نسخه تجویز شود. عوارض جانبی این دارو عبارتند از: محرومیت از خواب، تعادل ضعیف پیاده روی، سخنرانی غیر قابل درک، اختلال بینایی، اختلالات گوارشی و عوارض شدید کبدی مانند زردی. عوارض جانبی کوتاه مدت این عوارض جانبی دیگر است که حتی در مواردی که استفاده از دارو بیش از حد و طولانی مدت است، می تواند باعث فراموشی جدی شود که حتی غیرقابل برگشت است و فرد دائما نادیده گرفته می شود.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات() 
Admin Logo
themebox Logo